Försäljning

Försäljning

Vi har ett välfyllt lager av framförallt fiberrelaterade produkter som vi använder i utbyggnaden av vårt eget nät, men även erbjuder till försäljning.


Kontakta oss om något av följande kan vara av intresse.

  • Rackskåp
  • ODF:er, patchpaneler, m.m.
  • Fiber på trumma
  • CWDM-filter
  • Patchkabel; Alla tänkbara kontakter, både UPC och APC, och längder från 0.5 m till 100 m
  • Optik; SFP, SFP+, XFP, X2, XENPAK, vanlig 1310 nm och CWDM, 10 km till 120 km, alla tänkbara kodningar
  • Instrument och verktyg; Ljusmätare, OTDR, fibersvets, m.m.
  • Begagnade routrar; framförallt Cisco 6500, 7600, 12000, m.m.

Det vi inte har på lager kan vi ofta skaffa hem snabbt.